Detail článku

Pár postřehů z HradceKrásné slunečné odpoledne, sníh, voda/vzduch 4/0 st.C.

Nicméně , vyjadřuji zklamání nad zřejmou nekompetentností rozhodčích v Hradci Králové. Neschopnost řádně odstartovat závod na 250m bez jakéhokoliv postihu neukázněných závodníků i organizátorů. Toto bych očekával u nováčků, nikoliv u zdatné TJ a 39. ročníku Plavby v Labi.
Na dotaz závodníka  stojícího na břehu s udiveným pohledem na záda vzdalujících se několika plavců, kdy bude start, rozhodčí vůbec neodpověděl.
Ano, mě, jako divákovi na stejnou, ale opakovanou otázku odpověděl: "Ať si plavou jak chtějí, vždyť je to stejně jedno". 

Neodbytně se mi vkrádá myšlenka, že  bodování na trati 250m nemůže být uznané, protože k odstartování do mého odjezdu v 16:50 zjevně nedošlo.
Nicméně i start na 1 km byl odpočítáván  vždy jako odpověď na občasné dotazy závodníků.
Uváděná jména nejrychlejších závodníků do první linie byla zřejmě z některé starší ročenky. Start ve více etapách by byl zjevně nad síly pořadatelů.
Ani neoprénová obuv neukázněného závodníka organizátorům a pravidlům ZP nevadí.
Zde mi opravdu chyběla ráznost a důslednost rozhodcovské legendy M.Svobody.

Předpokládám, že sanitka byla v nedohlednu proto, aby mohla v případě nutnosti ze stejně dalekého místa rychleji odjet. 
Potápěče  v neoprénu, který by pomohl na břeh plavci v nouzi nebo u cíle si můžeme v Hradci také jenom zdát. Vyčerpaného závodníka by zjevně zastavil nedaleký jez.

Výkony moderátora nehodnotím. Jména M.Štěrba,M. Mucha za mikrofonem jsou stále ještě zbožným přáním pořadatelů a s vlastním závodem přímo nesouvisí.

Nicméně oceňuji snahu a upřímnost organizátorů stanovit řádné pořadí a to i dotazy plavců v šatně na to co si myslí, kdo byl před a kdo za nimi.

Pokud se máme v tomto sportu posunout dopředu, měli bychom zařadit formu hodnocení delegáty tak, abychom mohli z podobných chyb vyvozovat důsledky a řešit je směrem k lepšímu.

Musím napsat, že bych v tomto napříště takovou soutěž zařadil mezi přátelské plavání bez bonifikace. 

Jsem opravdu zvědav na stanovisko členů sekce DZP na organizaci závodu, k uvedeným nedostatkům, zejména v době, kdy diskvalifikujeme plavce, kteří nesplní limit 22 min. byť jen o 4 sekundy i když víme, že  voda o teplotě 9st. (Přerov) ani po 30-40 minutách nemůže tyto na zdraví ohrozit.

Kladně hodnotím účast diváků a skvělé počasí.
Přes tyto nedostatky patří organizátorům, ale především trpělivým plavcům,  poděkování.

Postřehy se všemi důsledky napsal Milan Kýr


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 27.11.2010
Number of Views: 4737


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);