Detail článku

Nováčci Ji & Ji v premiéře obstáliKonec října byl mezi zimními plavci ve znamení dvojboje „Ji & Ji“. V sobotu 23. října se plavalo ve východočeském Jičíně. Pořadatelem byl agilní oddíl Sokola Nová Paka. Dřívějším republikovým šampionům přišlo líto, že nemůžou pořádat dříve tradiční plavbu na rybníku Pardoubek v Lázních Bělohrad.

V pěkném areálu jičínského koupaliště se dá sportovat přímo - na rybníku Kníže, navíc je vše v těsné blízkosti středu města. Tato skutečnost přilákala četné diváky. A příznivá teplota vody nad osm stupňů navíc pustila do vody na libovolnou trať všechny zájemce.
Hned 55 plavců si tak zvolilo nejvíce bonitní trať 750 metrů. Zde se radovala zástupkyně Komety Aneta Lokajová (1993) před Vaškem Miholou (1990) z Fidesu, Milanem Štenclem (1976) a Denisou Haltmarovou (1993) ze Zábřehu a pátým Vlastíkem Zaoralem (1991) z Přerova. Takto „mladé“ vítěze jsme ještě v českém poháru zimních plavců neměli!
Pětistovku pak bezpečně ovládla Bohemka díky Petrům Tomáškovi a Hubalovi.
V tradičním souboji Brna a Prahy měli rovněž tradičně velmi mírně navrch zástupci „modré šlechty“. Místa v popředí startovního pole podržely na předních příčkách v celkovém pořadí oddíly Náchoda a Přerova.

Poslední říjnovou sobotu se soutěžilo v Pávově u Jihlavy. Zde se jednalo o obnovenou premiéru po šesti letech. Předseda domácího oddílu dr. Petr Svačinka byl na nástupu spokojený: „Soutěž jsme přestali pořádat protože nám v Jihlavě chyběli hlavní protagonisté – otužilci. Ten důvod nyní pominul!“ Jihlaváci udělali svému šéfovi radost početnou účastí, byť je teplota vody pod osm stupňů (přesně 5,6°C) nepustila ve většině případů na delší než 250 metrovou trať. Jinak bylo vše načasováno dobře, ztišení větru, slunečné počasí, stánek ve stanu s teplým čajem přímo na pláži…
Po startu se dopředu probojovala opět dívka ročníku 1993. V poli 37 najednou odstartovaných závodníků však Anetu zastoupila tentokrát Denisa Haltmarová z PK Zábřeh. Mírný náskok před dotírajícími Přerováky – vepřováky si s přehledem udržela až do cíle. I umístění na druhém až čtvrtém místě však katapultovalo oba Vlastimily Zaoraly a Miru Nezhybu do čela celkového pořadí jednotlivců. Výhrou na pětistovce bodově ztratila prostějovská Dana Zbořilová, větší body bral i vítěz 250 metrové trati, nový enfant terrible fidesáků Jakub Hašek.
V pořadí oddílů měl mírně navrch opět Fides, Pražané však již přeskočili z celkové čtvrté příčky na druhou a postarali se tak o největší změnu v celkovém pořadí pohárové soutěže.
Zástupci sekce mohli po skončení soutěže oběma pořadatelům jen gratulovat: „Byly to velmi vydařené podniky. Plavci jsou většinou na první ročník hodně zvědaví. Poté je již obtížnější účast udržet. Ten nováčkovský elán byl pouze k prospěchu věci. Nějaké chyby do příště oba oddíly určitě odstraní. Skoro nikomu nevadí excelovská tabulka se jmény zarovnanými na střed místo doleva. Horší je to s tmavou barvou nejvzdálenější bóje – a pohříchu a v souladu s Murphyho zákony byla v Jičíně i v Jihlavě navíc téměř přesně proti slunci. Viděli jsme ale přehledné vystavení výsledkové listiny a vyhlášení výsledků, navíc s hodnotnými cenami. A to je úskalí i pro mnoho tradičních pořadatelů!“

Přetrvávající informační vakuum na webu se pokusil vyplnit Petr Mihola


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 1.11.2010
Number of Views: 4946


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);