Detail článku

Zimní plavci přijdou o tradiční zahájení sezóny na PunkvěPoprvé se Punkva plavala již v roce 1949. Letos 3.října 2010 se jako tradiční zahájení sezóny konat nebude. Letní povodně se částečně přesunuly i do podzimu a zvýšily hladiny spodních vod. Nelze navíc vyloučit, zda se kvůli zhoršené kvalitě vody poplavou všechny soutěže. A v případě tužší zimy by se mohla zimní sezóna letos výrazně zkrátit.
Velké povodně byly v květnu i ve Slavkově u Brna. Koupaliště ovšem zůstalo nedotčené a tak sezóna začne ve dnech 9. a 10. října právě zde. 

K první dvoudenní soutěži v dějinách je zajištěno velmi kvalitní ubytování, do těchto chvil však žádný doprovodný program j. školení rozhodčích či pořadatelů.
Vedle tradičního gulášku podávaného cateringovým způsobem až k bazénu bude k vidění jedno oficiální a jedno neoficiální mistrovství České republiky. Fundovaní „komeťáčtí“ rozhodčí se připomínají se skutečností, že pravidla prsařského způsobu pro bazénové plavání platí i v bazénu při zimním mistrovství - dohmaty oběma rukama, současné pohyby jsou pro zimní plavce věci známé již 12 roků.
Po týdenním volnu se 23. října koná premiéra na rybníku Kníže u Jičína v režii novopackých Sokolů  a 30. října pak obnovená premiéra na Pávovském rybníku u Jihlavy, kterou pořádá klub AXIS.
6. listopadu se bude soutěžit na Laguně v Přerově (lampióny si ale nejspíš neberte, konec bude ještě za světla) a první čtvrtinu soutěží zakončí v létě mediálně nad všechna očekávání zmiňovaná přehrada Fojtka v Mníšku u Liberce.

Informační vakuum na stránkách ZP se pokusil vyplnit           

Petr Mihola


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 29.9.2010
Number of Views: 5586


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);