Detail článku

OpavaTýden po prvním jarním dni, se v Opavě plavalo na Stříbrném jezeře. Byla to první jarní soutěž a počasí se tentokrát ukázalo ve své milé podobě. Celou dobu svítilo sluníčko a na zimní plavce bylo až moc tepla. Někteří se báli, že než budou startovat, tak se voda ještě ohřeje a bude teplá. Ta však zůstala na 7,9 stupních a teplota vzduchu se vyšplhala na 12 stupňů. Jednoduše idylka sobotního dne.

Kluci Čechovi opět připravili velmi kvalitní soutěž, včetně krásných cen. Všichni plavci na 750tku dostali tričko od sponzora a jako poděkování zaplavili jedno z nich svými podpisy, aby sponzor viděl, kolik nás bylo. Jen někteří nevěřícně koukali na to, že soutěž je pořádána pod záštitou Univerzity Brno a ne Opavy.

Vše začalo tradičním uvítání dorazivších přemožitelů kanálu La Manche. Jako každý rok se zde objevila Pavlína Venclovská, manželka Franty Venclovského, Honza Novák, Danka Zbořilová, Jožka Lendacký, Ríša Haan, Petr Mihola a samozřejmě David Čech. Tento rok mezi "kanálníky" či "lamančáky" přibyl i Ivan Gazdík, který si kanál zaplaval loni v létě a stal se tak třetím sólo Slovenským přemožitelem po Zolim Makaiovi a Jožkovi Lendackém.

Po nástupu a vysvětlení tratě, se mohlo začít závodit. Na trať 750 m se přihlásilo 41 plavců, tak STK Petr Mihola před závodem sestavil tři rozplavby. Medaile se rozdávaly hned v té první. Tam od začátku převzal vedení David Čech (UnBr), který lehce zdolal své soupeře a do cíle připlaval v čase 10:16. Za ním doplavala přerovsko-brněnská Lenka Pacáková (FiBr) s časem 10:21 a na třetím místě doplaval Milan Štencl (PKZá) časem 10:31. Velké překvapení bylo "až" 5 místo Honzy Váněho, kterému se něják nechtělo plavat.

Zatímco 750tka byla od začátku jasná, pětistovka byla napínavá do poslední chvíle. Od startu se do čela proplaval Vlastík Zaoral a skoro celé první kolo peleton vedl. Pak ovšem se do čela dostala Denisa Haltmarová a s přehledem si udržela první místo časem 7:15.Tím ovšem napětí nekončilo. Na, do té druhé doby druhého, Vlastíka se začal dotahovat Jarda Švestka (UnOl) a do cíle plavali bok po boku a o druhém místě rozhodly jen delší Jardovy prsty. Takže druhé místo Jarda Švestka 7:33 a třetí Vlastík Zaoral (SpPř) 7:34.

Dvěstě padesátka byla určena pro hosty z řad "lamančáku" a "starou gardu" zimního plavání. I tak se na trati našla omladina. Gabča Trebichavská (SKNá) si časem 3:41 doplavala pro první místo a hned za ní Danka Zbořilová 4:01 následovaná benjamínkem mezi "Lamančáky" Ivanem Gazdíkem 4:13.

V doprovodu ředitele závodu Vaška Čecha si stovečku zaplaval i nestor zimního plavání Ládíček Nicek, který si také pochval nejen vodu, ale k krásné počasí.

Předávání cen se konalo opět venku na sluníčku. Polovina plavců seděla venku a obědvala (řízek s bramborem) a druhá fotila. Také většina vyhlášených si utíkala pro cenu s plnou pusou.  Hlavní závod O pohár Stříbrného jezera vyhrál už po několikáté David Čech, druhá byla Lenka Pacáková a třetí Milan Štencl.

Příští týden bude v Čehovicích na Prostějovsku konat předposlední soutěž této sezóny a zároveň MČR. Předpokládá se, že by to mohlo být opět v podobném počasí jak nyní. Plavci jen doufají, že voda se trochu ochladí.

Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 28.3.2010
Number of Views: 4449


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);