Detail článku

Dvůr KrálovéPoslední akce v rámci Českého poháru v zimním plavání pořádaná ještě v zimním termínu (13. března 2010) se konala na řece Labi ve Dvoře Králové. Po odvolání soutěží v Bělohradě a v Bratislavě více než čtyřicet plavců rádo uvítalo možnost sejít se a zaplavat si. Tradičně se jedná o komornější akci, přesto se i tady objevili účastníci ze zahraničí (mj. z 330km vzdálených polských Katovic a reprezentant Velké Británie Jack Bright).

Zázemí bylo sice skromější, ale pro dané potřeby určitě postačující; někdy nebývá ani takové. Základní trať 100m ozdobily ke dvěma mužům masters dorostenky Gábinka a Anička, nejdelší 500m si vybralo 22 borců. Zlatý střed 250m zvolilo 15 plavců. Voda byla překvapivě hodně čistá, místy jsem viděl dno i tam, kde byla hloubka 1.5m nebo víc (nestoupl jsem si, ale moc jsem se nesnažil – plaval jsem), tekla asi 11m/min; nebyl problém si některou ze slalomářských branek proplavat proti proudu.

Voda měla 1.5°C, místy byly ještě při břehu zbytky ledu, Pušův splav byl ozdoben dvoumetrovými rampouchy. Teplota vzduchu byla o trošku vyšší (necelé 3°C) a již bylo cítit probouzející se jaro. Jenom kočka ležící za loděnicí se už asi nikdy neprobudí. Myslím, že většina zúčastněných (ne-li všichni) snad odjížděla spokojená. Z Hradce určitě, statistiku mezi dalšími sedmi oddíly jsem nedělal. 

Jirka Kuřina

 


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 14.3.2010
Number of Views: 5057


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);