Detail článku

BŘECLAVSKÝ BOBR OPĚT V MORAVSKÉ REŽIITřetí únorová neděle nabídla zimním plavcům na řece Dyji v Břeclavi ještě stále nefalšované zimní plavání. Agilní pořadatelé z domácího oddílu Nautilus Břeclav se postarali o tradiční zázemí s klobásy z Hlohovce, dvěma parníčky, několika motorovými čluny s profesionálně vyškolenou posádkou a sanitkou i s defibrilátorem v dosahu doslova několika metrů od cílového mola.

V ponuré a jen velmi mírně předjarní atmosféře si kladné body opět zapsali i „komeťáčtí“ rozhodčí. Ti berou svoji práci jako vítané zpestření svých poněkud jednotvárných bazénových povinností.

Na stovce královéhradecká dorostenka Anička Kuřinová beze zbytku využila anatomickou výhodu děvčat a těsně zvítězila před dorostencem Honzou Tichým. To byl také jediný český počin v závodě. Další dorostenka Kristýna Diatková z Komety totiž ovládla trať 250 metrů. 
Také všechny tři delší trati už byly v režii brněnských oddílů. Na pětistovce vyhrál fidesák Radomír Suchopa a fidesácký souboj na 750 metrů pak vyzněl pro Mirka Tichého. 
Hlavní body se ovšem počítají a přidělují na kilometru. Zatímco na předchozích tratích se přidělilo jen něco málo nad tisíc bodů, na kilometru to byl více než osminásobek.
 
Vlastní závod měli účastníci z kiláku zpestřený tradiční jízdou parníčky na start. Vzhledem k velkému průtoku se muselo startovat ve třech vlnách. Plavci první vlny se v rychlém, ale také nepříjemném a nevyzpytatelném proudu snažili zopakovat téměř neměnné pořadí ze všech akcí letošní sezóny. Také proto bylo v cíli téměř tradiční pořadí. Za vítězem Davidem Čechem, který byl v Břeclavi vůbec poprvé (!), dokončila soutěž i přes indispozici výborná Lenka Pacáková. V cíli třetí Honza Váně pak přeskočil oba Zaoraly v průběžném pohárovém pořadí. Mezi čtvrtého Vlastíka model 91 a jeho tátu model 68 se pak pro některé laiky trochu překvapivě vklínil Jirka Beneš. Na dalších místech si pak Laďa Hrbata poradil s dalšími Vepřováky Mirou Nezhybou a Adolfem Goeblem. Fides se na kilometru prezentoval devíti závodníky a v téměř domácím prostředí opět výrazněji navýšil náskok v oddílovém pořadí. 
Uznání však zaslouží i všichni plavci ze třetího sledu. K desetiminutové porci čekání navíc museli přidat i výborné výkony na trati. Nesnadnou soutěž dokázali navíc všichni dokončit do 15 minut.
Po dalším „olomouckém tobogánu“ v posledním únorovém víkendu a týdenní pauze zavítá pohárová soutěž zimních plavců 13.března do Dvora Králové.
PM
 

Written By: Milan Kyr
Date Posted: 21.2.2010
Number of Views: 4820


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);