Detail článku

Olomouc 12. 12. 2009Deštivé počasí druhého prosincového týdne zvedlo hladiny většiny moravských řek. Přihlášky do Olomouce se tentokrát shromažďovaly v Brně a utvářela se zde i startovní listina. Počet závodníků kulminoval v úterý na 114, z toho téměř 80 plavců si vybralo trať 750 metrů.

Řeka Morava pak nekulminovala ještě ani v pátek, kdy v ní teklo stále velmi slibných 22 kubických metrů. Zkušení prognostici pak již v předstihu několika dnů odhadli čas vítěze na výkon okolo sedmi minut.  A opět jim to vyšlo. Po odhláškách pole nakonec prořídlo. Stovka startujících byla i tak překročena, účast na trati 750 metrů se ztenčila na pouhých 63 závodníků.

Startovní desítky měly interval tři minuty. Vytvářel Míša Štěpán, pečlivě a několik hodin. Za necelou půlhodinu pak bylo hotovo.

Ráznému startérovi Petru Bukalovi se závod podařilo s přehledem zvládnout, dceři Petře jako videorozhodčí taky. Velmi zásadním problémem ztěžujícím práci všech cílových rozhodčích byla předem neavizovaná absence cílové bóje. Ve specifickém toku rychle a neočekávaně proudící vody se závod podařilo zvládnout. Velkou kvalitu má mnoho let i rozhodování Ici – Heleny Makaiové. Katku Miholovou pak po svém doplavání doplnili ještě i oba členové sekčního výboru.

Po přerovské remíze zdolal David Čech Vaška Miholu a Honzík Hobík Váně oba Zaoraly. Soutěž v místě bydliště se vydařila i Jarkovi Ovoci Švestkovi.

Na pětistovce vyhrál Milan Štencl, na 250 oddílová kolegyně a dorostenka Denisa Haltmarová zhruba o dva parníky. Pětice plavců v čele s nestorem a ředitelem Ladíkem Nickem a paní Emmou Zelenkovou ještě předtím zahájila soutěž nejkratší tratí.

V pohárové soutěži tak stále vedou oba Vlastíci Zaoralové. Mezi oddíly Fides opět navýšil náskok před I.PKO a v téměř domácím prostředí Vepřováci před Plzní. Na eventuálního vítěze boje o páté místo se v tuto chvíli ještě kvalifikovaně sázet nedá.

PM


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010
Number of Views: 7317


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);