Detail článku

ChoceňV sobotu, pouhý týden po Plzni, bylo již vše opět ve starých kolejích. Plzeňáci totiž přijeli jen ve třech, a tak Přerov svůj náskok na třetím místě opět pohodlně navýšil. V souboji o první místo v soutěži oddílů si Fides poradil s mírnou pražskou přesilou díky výborné dvojici Lenka Pacáková a Honza Váně.

Lenka vyhrála s pohodlným náskokem přesahujícím jednu minutu, a tak byla na pořadu dne otázka jejího eventuálního střetnutí s Davidem Čechem. Ani na dalších místech se opět nekonalo nic převratného, další místa patřila synovi a otci Zaoralům, Pavlovi Trebichavskému a Jirkovi Benešovi. Nejdelší trať 750 metrů si přitom prublo hned 47 plavců. Choceňáci potěšili velmi dobře zvládnutým intervalem. Dvojice startovala vždy po minutě. Jenom těch bójek na trati se někteří plavci nemohli dopočítat…

 

Tragikomickým rekordem českého a zřejmě i světového zimního plavání je třetí překročení limitu během tří po sobě jdoucích soutěžích. Jeho držitelkou je Bětka Pourová z Klubu ledních medvědů. Postoj vedení oddílu si zjišťovat nejspíš hned tak někdo nebude.

Na trati 500 metrů se v Chocni premiérově plavalo rovněž na stojaté vodě tzv. soutěží „v proudu“, kdy plavec překonává stejnou vzdálenost po i proti proudu.

Vítězný Rosťa Zelený ovšem kromě pár bodů navíc oproti tekoucí trati už nic dalšího nezískal. Klimatické podmínky s vodou těsně nad čtyři stupně k zisku výkonnostních stupňů neopravňují. Stejně jsou na tom letos i všichni další nováčči.

Tento způsob zimy…

PM


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010
Number of Views: 5808


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);