Detail článku

PlzeňDlouho očekávaná a velmi bonitní plzeňská soutěž přilákala na start 99 plavců. V očekávaném souboji I.PKO a Fides podle očekávaní dominovali teritoriálně zvýhodnění Pražané – na osoby to na startu bylo drtivých 34:19. Nedeprimovaní členové mistrovského oddílu ovšem dokázali šestkrát bodovat na nejdelší kilometrové trati. Loňské extrémní podmínky letos vystřídalo příjemné slunečné počasí a teplota vody dokonce nad pět stupňů.

Za vítězným Davidem Čechem se Honzovi Váněmu podařilo vrátit mladšímu Vlastíkovi Zaoralovi týden starou porážku.

Trať 750 metrů se nově plavala jako memoriál Rudolfa Hvězdy. Ruda to jistě shora všechno viděl a měl určitě radost z účasti hned 32 závodníků. O výhře Lenky Pacákové nebylo pochyb brzy po startu, druhou příčku zachránil na posledních metrech hradecký Jirka Kuřina před stále se zlepšujícím Pražanem Richardem Machálkem. Patnáct bodujících členů oddílu I.PKO pak smazalo tisícibodovou ztrátu z kilometrové trati proti pouhým osmi fidesákům.

Na kratších tratích pak Pražané velkou účastí převážili závod dokonce ve svůj těsný pohárový triumf. O výhře v Poháru primátora nebylo pochyb již po uzavření přihlášek.

Pětistovku si podmanil fidesácký nováček Rosťa Zelený, trať 250 metrů pak domácí Jirka Berkovec. Právě tento domácí „garážovaný mercedes“ má ale dispozice pro výkony na tratích mnohonásobně delších. Plzeňákům se zřejmě podařilo zacelit mezeru po své dlouholeté opoře a při kolektivnějším pojetí by mohl být boj o třetí místo v pohárové soutěži oddílů ještě zajímavější. Z výrazného přerovského náskoku totiž zmizelo za dvě soboty téměř tisíc bodů.

PM


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010
Number of Views: 5130


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);