Detail článku

Hradec KrálovéV sobotu 21. listopadu zavítalo startovní pole do Hradce Králové. Ve 103 členném startovním poli nechyběl nikdo z favoritů. Cestu do Hradce Králové si ovšem nenechal ujít ani 96-letý dr. Ing. Ladislav Nicek. S domácím ředitelem závodu a „jen“ o 14 let mladším Jirkou Soukupem si vybrali letos vzácně obsazovanou stometrovou trať.

Teplota vody na poslední chvíli spadla až na šest stupňů, takže se naštěstí nenaplnily prognózy o nejmenších možných základech.

V mírném proudu se na trati 750 metrů podle očekávání prosadila Lenka Pacáková z oddílu Fides, druhý skončil její oddílový kolega Bedřich Hanuš, třetí Petr Pořízka z Hané.

Na kilometrovou trať si v podzimním sluníčku trouflo za asistence startéra dr. Jana Nováka (La Manche sólově 1974 a 1975) hned 38 plavců. Výhra Davida Čecha byla očekávaná, premiérová výhra mladšího Vlastíka Zaorala nad Honzou Váněm již méně. Dařilo se Pavlovi Trebichavskému, který po letní anglické misi zúročuje naplavané kilometry na pohárových tratích zimních plavců.

Domácí Jirka Kuřina si ke kilometru naložil ještě vytvoření výsledkové listiny. Kilometr zvládl a následně i u notebooku podal rovněž výborný výkon.

Hradečtí pořadatelé napsali jednu z nejzdařilejších kapitol své soutěže.

PM


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010
Number of Views: 4708


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);