Detail článku

ČehoviceZkušení pořadatelé z oddílu TJ Hané Prostějov měli letos ztíženou úlohu. V bahně vypuštěné Plumlovské přehrady je možné udělat maximálně rekonstrukci legendární husitské bitvy u Sudoměře, a tak se Hanáci museli poohlédnout po okolí. Nevybrali překvapivě již osvědčený Tovačov, a tak se z Bedihoště odbočovalo na Čehovice.

Cesta v ponurém podzimním dopoledni neskýtala žádné velké rozhledy. Na Čehovickém rybníku bylo asi nejhůř. Naštěstí se během dne viditelnost jen zlepšovala a končili jsme za krásného slunečného počasí.

V mlžné dvěstěpadesátce všem záhy po startu zmizela dorostenka Denisa Haltmarová ze Zábřehu a pohodlně uhlídala svůj náskok. Další tři místa obsadila „modrá šlechta“ – navrátivší se opora Dana Pročková a nováčci Radek Suchopa a Eva Ottová.

Na kilometru se role vodiče ujal David Čech a podle očekávání první pozici uhájil až do cíle. V ustupující mlze se první kolo vydařilo i oběma Vlastíkům Zaoralům. Po druhém kole se ale pořadí na prvních šesti místech již dostalo do obvyklých hodnot a mírnému přeskupení pak došlo až v posledním kole a jen ve druhé polovině startovního pole: Čech – Váně – mladší Vlastimil – starší Vlastimil – Jirka Beneš…

Na nejvíce obsazené trati 750 metrů dominovali s deseti plavci Pražáci z I.PKO. Vycházející hvězda Matěj Červený o desetinku překonal nejzkušenějšího Michaela Štěpána. To však bylo v souboji o osmé místo. Při účasti Lenky Pacákové (s druhou třídou z loňska kilometr zatím plavat nemůže) bylo rozhodnuto již před startem. Druhý skočil oddílový kolega Vladimír Hrbata, třetí domácí Milan Kýr.

Závěrečnou pětistovku ozdobil svým výkonem Milan Štencl – druhé prvenství pro Zábřeh, líbili se i druhý Jarek Švestka a (zatím?) nejmladší ze Zaoralů – Jaroslav. Plavci nepohrdli výbornou pivovicí paní senátorky Boženky Sekaninové. Závěrečný ceremoniál tak lemovalo kromě rozzářeného slunce na obloze i několik rozzářených obličejů v čehovickém hostinci.

Kolektiv okolo Luďka a Mušáka se osvědčil velkou dovedností v improvizaci a napsal velmi zdařilou kapitolu letošního ročníku pohárové soutěže zimních plavců.


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010
Number of Views: 4677


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);