Detail článku

FojtkaZima přišla do Jizerských hor již v polovině října. Náhle a nečekaně. Zůstala po ní spousta škod i sněhu. Ten naštěstí postupně odtál. Část ledové vody ovšem přitekla Fojteckým potokem do Jirkovy malebné přehrádky. Se znepokojením a téměř v přímém přenosu bylo možné na webu již několik dnů předem sledovat rychlý pokles teploty.

Účastníci soutěže tak ani moc neobdivovali již 103 roků staré dílo italských mistrů ještě z dob monarchie. Na celé čáře to tak ještě před startem u některých vyhrála panika.

Kilometr postupně opustili nejen plavci Plzně a Prahy. Kompletní pětice královéhradeckých sokolů se pro jistotu o trať níž přehlásila úplně celá. A loňská vítězka poháru Barunka Pálková se dokonce přehlásila na pětistovku. Nebylo se ale čemu divit. Voda pod tři a půl stupně je sice vhodná na získávání výkonnostních stupňů, není to však nic příjemného na raný začátek sezóny.

Z nástupu se šlo rovnou na kilometr. Někteří to vzali přes převlékací stan a měli tak letmý start. Za Davidem Čechem tak s mírným zpožděním vyrazila obvyklá fidesácko-přerovská squadra v poněkud nezvyklém v pořadí. Do závěrečné cílové rovinky se naštěstí vše podařilo uvést do „nacvičené“ cílové formace. Velmi přesně naměřený kilometr byl nad síly Adolfa Goebla a Heleny Pokorné, kteří doplavali až po 22ti minutovém limitu. Úplně jiné starosti měl zatím David Čech. Ještě do poloviny svůj náskok pohodlně navýšil a bezpečně vyhrál. Spokojený v cíli byl ale i druhý Hobík Honzík Váně i jeho kolegové Petr Mihola a Vítek Frank. Pohár starosty totiž Fides uhájil již poosmé, a to o víc než minimální možný pětibodový rozdíl.

Trať 750 metrů ovládli přeběhlíci z kilometru, Plzeňák Tomáš Kocánek a Pavel Houžvička z I.PKO. Za nimi už ale byli v cíli fidesáci Svaťka Matuštíková a žijící legenda Béďa Hanuš.Trať 750 metrů ovládli svými 12 účastmi plavci I.PKO Praha.

Na pětistovku si odskočil letošní "Lamančák" Pavel Trebichavský a samozřejmě vyhrál. Příslibem pro Prahu je bezesporu druhý v cíli Richard Machálek. Postup na první výkonnostní stupeň dává Pražanům nové možnosti v soutěži oddílů.

Dvěstěpadesátku vyhrála nová akvizice Fides Rosťa Zelený s málo obvyklým náskokem jedné a půl minuty. Na nejkratší stovce se kvůli hradecké dorostence Aničce Kuřinové v souladu se soutěžním řádem muselo plavat na pořadí.

Příští týden se zimní plavci vypraví na střední Moravu, ale tentokrát místo na Plumlovskou přehradu dojedou do Čehovic.

Z Fojtky náš zpravodaj                             Petr Mihola


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 31.1.2010
Number of Views: 4359


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);