Detail článku

Tříchodové menu ve SlavkověPrvní říjnovou sobotu se plavalo ve Slavkově. K této situaci dochází maximálně jednou za pět roků. Podmínkou je, aby první říjnová neděle byla hned první den v měsíci.

Zkušený pořadatelský tým slavkovských členů brněnského oddílu Fides dotáhl po dvanácti letech svoje účinkování téměř k naprosté dokonalosti. Tradičně silní jsou ve Slavkově v občerstvení. Doplnit „palivo“ šlo kdykoliv během dne sladkými i slanými dobrotami. Jako hlavní chod pak byla slepičí polévka a po roční pauze se podával opět vyhlášený Zdeňkův guláš.


Díky společné akviziční činnosti ředitele závodu Pavla Kouřila a Slavkováků bylo dostatek cen pro první tři závodníky na všech tratích.

Startovní pole oproti loňsku prořídlo o téměř dvacítku plavců. Menší zájem o soutěž byl u domácích, volná místa zůstala i v pražském autobuse.

 Ve vodě byly od počátku k vidění zajímavé výkony. Hned na trati 750 metrů dokonce dvojice plavců hazardovala s časovým limitem. Většina závodníků ale čekala až na kilometrovou trať. Pro tu bylo vyhrazeno sedm rozplaveb. V prvních pěti si řada plavců v proměnlivém počasí s několika deštíky vytvořila zajímavé osobní rekordy.


Vyvrcholením závodu žen byla jedenáctá rozplavba. V něm se podle očekávání prosadila ve své zimní premiéře Pavlína Nováková z Bohemians, hostující samozřejmě v I.PKO. Dalších pět medailistů z nejdelší trati již bylo z pořadatelského oddílu. Na druhém místě za Pavlínou doplavala Magda Okurková, následována čerstvou veteránkou Radkou Eremiášovou. Ta svedla o třetí místo boj s nestárnoucí Bětkou Dvořákovou. V cíli ale nějaké závodění popřela: „Bětka plavala na kraji bazénu, vůbec jsem o ní nevěděla. Asi to tak bylo i lepší, ve vodě jsem byla naposledy v Račicích!“ Na pátém místě doplavala Eliška Podmelová, jedna z našich čtyř mistryň světa v zimním plavání.   

 Ve dvanácté rozplavbě obhajoval loňskou výhru Jakub Kočař. Zahajovat kilometrovou trať na první stovce v čase pod minutu je zatím v tuzemském zimním plavání poměrně neobvyklé. Jakub poté zvolnil, nicméně i tak  si do cíle přivezl spolehlivý náskok na Rostislava Vítka. Celých devatenáct bazénů byl zajímavý boj o třetí místo. Dva domácí plavci Michal Slanina a Martin Homolka si prohodili umístění z mistrovské dvacítky v Račicích a doplavali ve výše uvedeném pořadí.  První pětku v cíli doplnil Jakub Valníček.

 Soutěž bez organizačních šumů a zádrhelů měla velkou kvalitu i ve sboru rozhodčích. Vrchní Lenka Nowaková nemusela řešit žádný přestupek. Další rozhodčí FINA Petr Bukal se opět excelentním způsobem zhostil role startéra. Oba tak potvrdili oprávněnost svých nominací na několik významných světových soutěží.  Příjemnou tečkou za soutěží byl závěrečný závod rozhodčích na trati padesát metrů.text: Martin Dubina
foto:
Jiří Kuřina


Written By: Administrator Account
Date Posted: 8.10.2017
Number of Views: 1832


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);