Detail článku

River Labe Ice Swim 2016Pozvánka na mezinárodní soutěž

V Hradci Králové se bude v sobotu 17. prosince konat závod v zimním plavání na jeden kilometr podle pravidel asociace IISA (International Ice Swimming Association). Můžete se přijet podívat, nebo i plavat. Krom samotné hlavní soutěže se poplavou také kratší tratě 100 a 250m, nezávodně, přesně tak, jak jste v Hradci zvyklí.

Podmínkou pro účast na soutěži 1 km je úspěšné absolvování kratší tratě v ledové vodě. To prakticky odpovídá požadavku na výkonnostní třídu danou českým soutěžním řádem. Pravidla IISA se od českých pravidel zimního plavání liší zejména v následujících bodech:

- je povolena pouze jedna klasická plavecká silikonová čepice
- každý plavec má u pasu přivázaný záchranný plovák; pokud se během soutěže zastaví a chytí se jej, je diskvalifikován
- pravidla připouští dobu plavání i delší než 25 minut; pokud plavec výrazně zpomalí nebo jeví jiné známky vyčerpání, je jeho pokus ukončen
-  plavky mohou mít nohavice nad kolena; stejně jako v českých soutěžích musí být z textilního materiálu

 

Pokud máte zájem plavat nesoutěžní stovku nebo dvěstěpadesátku, přihlašte se mailem na kurina@goto.cz nejpozději ve středu během dne, abychom mohli zajistit zázemí a oběd. Na tyto tratě můžete mít i neoprénovou čepici nebo dvě čepice.

Na mezinárodní závod na 1km se lze (po registraci a loginu) přihlásit na stránkách www.internationaliceswimming.com. (Web je v  angličtině, pokud by to byl problém, zatelefonujte nebo napište mail a najdeme řešení). Pokud by měl někdo zájem jako trénink (třeba proto, že má teplou řeku nebo zamrzlý rybník) plavat půl kilometru nebo 1 km v neoprénové čepici, přihlašte se na můj mail.

Místo konání River Labe Ice Swim 2016 je na řece Labi v Hradci Králové u Tyršova mostu, zázemí v Sokolovně, obědy v Kongresovém centru Aldis. Prezence začíná v 10 hodin, nástup je ve 12:30 a po něm následuje plavání.

V neděli 18.12. se koná otužilecké plavání ve Vídni. Tam se soutěží i na kratších tratích (a také na jeden kilometr). Pokud by se tam někdo chtěl vypravit, kontaktujte ohledně závodu Josefa Köberleho (Ozvěte se mně, pokud na něj nemáte kontakt, případně abychom domlouvali dopravu).

You must be a registered subscriber in order to view this Article.

Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 12.12.2016
Number of Views: 2732

Návrat
Chyba Nastala chyba.
Error: Unable to load the Article Details page.

);