Detail článku

Divíšek po šedesátéosméŠedesátý osmý ročník memoriálu T. K. Divíška se konal v neděli 2. října. Tradičního zahájení sezóny plaváním v jeskyních v říčce Punkvě se letos zúčasnilo celkem 114 plavců. Někteří přihlášení usoudili, že když nepřijedou, umožní tak plavání jiným - to by ale o svém úmyslu museli dát vědět. V nebývale teplém podzimu byla voda o teplotě 8.5°C velmi příjemným osvěžením. Naprostá většina zúčastněných se rozhodla pro delší trať - 300 metrů.

Od poslední soutěže v dálkovém plavání (Podzimní rožeň - Mělice) uplynul měsíc, a sezóna zimního plavání skončila před půl rokem (v dubnu se plavalo na Rumchalpě u Nové Paky, v Záříčí na Hané a nesoutěžní akce na Slovensku). Po týdnech nebo i měsících se tak na jižní Moravě opět setkala velká parta plavců z celé republiky i zahraničí. Největší výpravy přijely z Prahy a Plzně.Veselí a úsměvy byly všudypřítomné - při úvodním nástupu, bezprostředně po plavání i v resturaci během oběda. Pokud by to někdo chtěl zažít, ať přijede za rok první říjnovou neděli - tj. 1. října 2017. I pokud nebudete přihlášeni a pravděpodobně si tedy nezaplavete na Punkvě, setkáte se s řadou českých zimních plavců. V okolí je spousta možností na vycházku nebo výlet.  A pokud na začátku října nutně musíte plavat, není nic ztraceno, i kdyby se pro Vás nenašlo místo v loďce. Jen pár kilometrů daleko je v Blansku malá přehrada Palava, nebo můžete dojet na Brněnskou přehradu do míst, kde se plavé Garoma maraton. Také lze vyzkoušet plavání v řece Svitavě v Bystrci pod ZOO, u restaurace Hvězda, kde se koná každý rok mistrovství republiky v zimním plavání. 
 

 Organizátorům zaslouží poděkování a můžeme se těšit na další díly seriálu "Český pohár v zimním plavání".

Jiří Kuřina, foto i text


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 6.10.2016
Number of Views: 1958


Komentáře
Roman Hanus :
14.10.2016 15:02:35

Jestli je to míněno na nás z Červeného Kostelce.že jsme neprijeli. Tak jelikoz to nemame za rohem, cekali jsme do posledni chvile ze nam nekdo odpovi na nas email, který jsme posílali 4. Září.....

Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);