Detail článku

O pohár Sľnečných jazier – SenecV sobotu 14. března se již počtvrté soutěžilo v zimním plavání na jezeru v Senci.  Opět bylo připraveno ovoce, štrúdl, fondue, chleba se sádlem, poháry, medaile, hodnotné ceny a spousta dobré nálady, jak to Vladimír a jeho lidé umějí. Soutěž je to již tradičně velmi hezká, a nechápu pokles zájmu, zejména ze strany slovenských plavců. Před rokem jsem Senecké zimní plavání také na tomto místě chválil, a při více než 1000 shlédnutích loňského článku mi nikdo nevyčetl, že jsem snad nějaké nedostatky zamlčel. Zmínil jsem tehdy jen ne příliš povedený guláš, ale ten snad není důvodem nezájmu. 

     

 

Letos měla voda teplotu 6.2°C, vzduch nebyl o nic teplejší. Bylo zataženo, trochu chvílemi mrholilo. Nejpočetnější výprava Fidesu čítala 26 soutěžících, o jednoho více než I. PKO a Haná dohromady. Jihlaváci a Hradečáci delegovali po 7 plavcích, 6 jich plavalo za Slovenské  ľadové medvede. Všechny ostatní kluby a oddíly vyslaly po jednom soutěžícím. Celkem soutěžilo 82 plavců, z toho přes padesát na nejdelších tratích (750 a 1000 m). Pořadatelé určitě zaslouží pochvalu za termohrnek se jménem, který dostal letos každý plavec.

     

 

V současné chvíli na vzkazovníku vidím vlnu negativních emocí. Že by desítky plavců raději do Sence nepřijeli, aby nemuseli závidět svým kolegům odvážejícím si docela pěkné ceny? Nebo někoho štve, že pořadatelé vybírali o 7 euro vyšší startovné než na mistrovství světa, které se bude konat v Murmansku v pátek? Tomu se mi nechce věřit.  Pořadatelům (Klub potápačov Piccard Senec – Senecké ľadové medvede) děkuju za skvěle připravený závod a držím palce, ať se daří do dalších ročníků. V roce 2016 se na 19. března chystá malé výročí (5. ročník) a věřím, že organizátoři nám všem připraví nějaké hezké překvapení. A pokud přijedou na svůj svátek všichni Josefové a Jozefové, bude docela veselo.

Sepsal JirkaK HK

 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 18.3.2015
Number of Views: 2843


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);