Detail článku

Otužilci v OlomouciPo MČR v Brně měli zimní plavci další víkend volno, z důvodů zrušení soutěže v Břeclavi, ale v sobotu 21.2.2015 se v hojném počtu (111 plavců, 23 oddílů) setkali, aby změřili své síly v Olomouci. Řeka Morava je letos velmi příjemně překvapila. Nejen svou teplotou dva stupně, ale i tím, že v ní letos bylo více vody a proud nebyl tak silný.

Po zahájení závodů se závodníci přesunuli na své starty. První startovali dva plavci na trati 100m, které v cíli čekal největší potlesk od diváků na břehu a na mostě. Samozřejmě nejsledovanější, i když již né divácky, byla trať 750 m. Na ni startovalo 66 plavců v 7 rozplavbách, které od sebe dělily dvě minuty.

 

 


Jako první do cíle doplavaly, v souboji do poslední vteřiny, Magda Okurková a Renata Nováková. Magda byla  časem 7:46,2 pouze o necelé 2 vteřiny rychlejší jak Renata (7:48,1), ale z časů bylo jasně vidět, že letos (nejen) zimnímu plavání vládnou ženy. Jako první muž na nejdelší trati přeťal cílovou pásku Jakub Valníček (8:17,2). Všichni tři (s dalšími plavci Fidesu Brno a Sokola Hradec Králové) po závodech zamířili do Katovic na Mistrovství Polska v zimním plavání.

 

Trať 500m se stala vítěznou pro Terezu Reichovou (6:33,7), která druhé Aleně Demlové nadělila téměř 1:30. Mezi muži neměl konkurenci Pavel Mužíček (5:18,7), který i když startoval s dvouminutovým handicapem za rozplavbou žen, doplaval téměř za Terezou. Na trati 250 m se stejně jako na stovce nesoutěžilo. Zaplavalo si na ní celkem 24 otužilců (o 6 víc než na půl kilometrovém závodě).

pro web sepsala Kamila Svobodová, fotografie připojil Jiří Kuřina


Written By: Kamila Svobodová
Date Posted: 27.2.2015
Number of Views: 2461


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);