Detail článku

Magda Okurková vítězkou ankety o nejlepšího českého zimního plavce Začátek roku je vždy ve znamení nejenom přípravy na další závodní sezónu, ale i hodnocením předchozího sportovního roku a vyhlášením jeho nejlepších sportovců. Ti nejlepší z celého Českého svazu plaveckých sportů byli letos slavnostně představeni ve středu 4. února 2015  odpoledne v řecké taverně KRÉTA v Praze – Podolí, v těsné blízkosti řeky Vltavy. V rámci ankety jsou od roku 1993 vyhlašováni bazénoví plavci, později přibylo také synchronizované plavání, dálkové plavání a plavání sekce masters. Od roku 2013 jsou oceňováni také zimní plavci. V premiérovém ročníku uspěla Eliška Novotná z Fides Brno, tu pak v loňském roce vystřídala vítězka Českého poháru v zimním plavání a přemožitelka kanálu La Manche Aneta Lokajová  z Univerzity Brno.

Třetí ročník ankety měl poměrně jednoznačného favorita. Magda Okurková vyhrála na MS ve Finsku nejen svoji věkovou kategorii, ale uspěla i v absolutním hodnocení celého mistrovství. K tomu přidala oba republikové tituly (volný způsob a prsařský způsob) a v samém závěru roku také stále populárnější Ledovou míli. V Dunajské Stredě navíc zaplavala rekordní výkon v ženské kategorii, který je v danou chvíli platným světovým rekordem na této trati.

někteří ocenění open water plavci: zleva Matěj Kozubek, Silva Rybářová, Lenka Štěrbová, Magda Okurková


Devět členů sekce a oba reprezentační trenéři tak měli na závěr roku poměrně jasnou volbu. Při čekání na hodnocení Jana Bažila a dr. Fichtla těsně před koncem uzávěrky byli tito dokonce upozorněni, že v kategorii zimních plavců již není zapotřebí hlasovat. Dalšímu členovi sekce Radkovi Táborskému se Magda sice nevešla do první trojice (Lokajová, Valníček, Kuřina), dalších osm tipérů se již na první příčce shodlo.

 

 

 

Pořadí ankety o nejlepšího zimního plavce za rok 2014
pořadí jméno oddíl počet bodů
1. Magda Okurková Fides Brno 24
2. Aneta Lokajová Univerzita Brno 8
3. Jakub Valníček I. PKO Praha 4
4. - 6. Vlaďka Fialová Fides Brno 3
4. - 6. Jana Matuštíková Fides Brno 3
4. - 6. Renata Nováková SCPAP Pardubice 3
7. Petr Mihola Fides Brno 2
8. Jiří Kuřina TJ Sokol Hradec Králové 1

 

pro web sepsal Martin Dubina, na místě fotil Michal Moravec
odkaz na článek na webu dálkového plavání


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 10.2.2015
Number of Views: 2577


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);