Detail článku

Kryathlon – světová premiéraV neděli po Branických ledech se v ledové Vltavě opět soutěžně plavalo. Tentokrát při druhém břehu v Chuchli, a plaváním soutěž teprve začínala. Čas běžel dál i po doplavání, kdy závodníci vylezli z vody a v mokrém depu se připravili na běžeckou část. Potom soutěžící běželi od řeky do Ski parku v Chuchli, kde se v lyžařském depu připravili na poslední část závodu. Tu absolvovali na běžkách na technickém sněhu.

Komentátor Stanislav Bartůšek; vítěz memoriálu V. Pátka Petr Šlajs v plavecké části
 

 

Ještě nikdy předtím se nikde na světě v kryathlonu nesoutěžilo. Celý závod, tj. 250 m plavání, 2500 m běh a 3 km na běžkách nejrychleji absolvoval Petr Šlajs z Plzeňského odílu TTK Slavie VŠ v čase 23:49 (plavání 2:35, první depo 2:00, běh 8:18, druhé depo 1:30, lyže 9:28). Petr je špičkový triatlonista, se kterým jsme se mohli setkat i na některých plaveckých soutěžích, např. v roce 2014 na na závodech ČP DP v Jablonci nad Nisou (druhý na 5 km) a na Poháru Vltavy (vítěz na 3 km). Více se o Petrovi dočtete na jeho blogu.

 

Z lyžařské části kryathlonu
 

 

Voda byla chladnější než v sobotu na Branických ledech, měla teplotu 3,2°C. Celkem se první soutěže v kryathlonu na světě zúčatnilo padesát soutěžících – z toho sedm absolvovalo lehčí variantu s 25 m plavání. Kompletní výsledky naleznete zde.

 

Vyhlášení výsledků - muži masters nad 40 let a ženy
 

 

Zejména lyžařskou část by bylo jen těžko možné si představit bez použití čipů – běželo se dvacet stopadesáti metrových okruhů. Musím říci, že Memoriál Václava Pátka (jak se také tento první kryathlon jmenoval) se povedl. Tým okolo Jacka Brighta, který je jednoznačně duší celé akce, si zaslouží velké poděkování.

 

Vyhlášení výsledků muži
 

 

pro zimni-plavani.info sepsal JirkaK HK
fotografie z facebooku: Copyright - Foto: Jiří Kottas 2015

 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 10.2.2015
Number of Views: 2480


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);