Detail článku

Zimní plavci už vyhlížejí „mistrovský měsíc“Letošní zima opět nedělá příliš radosti provozovatelům lyžařských zařízení. Zimní plavci na tom nejsou o moc lépe. Vyšší výkonnostní stupně se daly poprvé vyplavat až 17. ledna na Plumlovské přehradě, zatímco v jiných letech klesala teplota vody pod čtyřstupňovou hranici ochotně již v polovině listopadu. Teď by se už teplota vody měla na několik týdnů pod čtyřmi stupni zdržet. Během několika příštích týdnů se bude rozhodovat o republikových titulech.

První zastávkou na trase je tradičně řeka Svratka v Brně – Bystrci. O dvanáct sad medailí mistrovství ve volném způsobu se zde poplave 7. února. Za další tři týdny se poplave v Praze – Podolí o tituly na prsařských tratích. Vůbec poprvé v historii (a možná i na delší dobu naposledy) se tak obě mistrovství budou konat v rámci jednoho kalendářního měsíce.

 

 

Na Podolí budou kromě sad medailí pro prsařské mistrovství poprvé připraveny premiérově také sady diplomů pro úspěšné plavce z duatlonového mistrovství. Pořadí v této soutěži určí součet časů z obou mistrovských závodů. Přitom není bezpodmínečně nutné plavat obě mistrovství. Plavec se ani nemusí kvalifikovat na mistrovství do Brna v rámci své kategorie. Pokud zaplave mistrovskou trať své věkové kategorie a kvalifikuje se pak dalšími soutěžemi na prsařské mistrovství, bude rovněž účastníkem duatlonového mistrovství.


Zdá se, že duatlonové mistrovství si našlo svoji definitivní podobu. Plavci deseti kategorií při něm plavou stejný úsek oběma plaveckými způsoby. Pouze v obou dorosteneckých kategoriích čeká jednotlivé účastníky po 100 metrech v Brně a při očekávané teplotě vody nad 4°C na Podolí trať 250 metrů.   


pro web zimni-plavani.info text připravil Martin Dubina
fotografie z předchozí sezóny vybral a připojil JirkaK HK


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 21.1.2015
Number of Views: 2237


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);