Detail článku

Choceňská překvapení V úterý 2. prosince před sobotní soutěží v Chocni překvapilo počasí celou republiku. V řadě krajů včetně Královéhradeckého a Pardubického padal mrznoucí déšť. Silnice i elektrické vedení pokryla ledovka, kolabovala doprava. Teplota vody v řece Orlici v Chocni v Pelinách klesla na 2°C a vypadalo to, že si plavci poprvé v této sezóně budou moci vyplavat výkonnostní třídu.

Skoro nikdo nečekal, jak rychle dokáže voda v řece reagovat na mírné oteplení v druhé polovině týdne. V sobotu se do Chocně začali sjíždět plavci na otužilecké závody. Nevěřícně všichni koukali na údaje teploměrů – voda měla teplotu okolo 5°C.
 

 

 


Pro hodně přítomných byl překvapením i fakt, že do (skoro) ledové vody Tiché Orlice vleze i čert. Společně s ním plavalo na trati 250m 34 otužilců, celkem přijelo skoro 120 plavců. Největší zájem byl o nejdelší trať 750m, pro kterou se rozhodlo více než polovina příchozích. Zvítězili na ní Roman Křupka (Zábřeh) a Renata Nováková (SCPAP). Na 500m zvítězili Michal Kohoutek (I. PKO) a Andrea Kubcová (Náchod). Dva brněnské oddíly přihlásily své plavce na trať delší, než povoluje soutěžní řád, takže neustává diskuse na téma paragrafu 17.3.1 a povinnosti jeho dodržování.

Připojujeme ohlasy z regionálního tisku:

 pro web zimni-plavani.info sepsal Jirka Kuřina


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 3.1.2015
Number of Views: 2437


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);