Detail článku

Valná hromada schválila několik změn v zimním plaváníV neděli 28. září 2014 se uskutečnila valná hromada Sekce dálkového a zimního plavání (DZP) Českého svazu plaveckých sportů (ČSPS) opět jako loni v Brandýse nad Labem.

Na schůzi byly podle programu projednány také návrhy změn v pravidlech a soutěžním řádu zimního plavání.

30.9. vystaveny nová pravidla a soutěžní řád ZP (viz Dokumenty)

Zpráva o činnosti, přednesená předsedou sekce Zdeňkem Tobiášem, obsahovala informace o činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) pro DP, výsledky české reprezentace v seniorské i juniorské kategorii, zprávu o hospodaření sekce DZP a hodnocení Českých pohárů v dálkovém a zimním plavání.

Z následujícího jednání o změnách v pravidlech a soutěžním řádu ZP vzešly zejména tyto změny:
- dochází ke změně pravidla ZP 1.5. -maximální časový limit pro uplavání zvolené trati pro dospělé:
22 min ve vodě do 4°C včetně
26 min ve vodě od 4,1°C do 8°C včetně.
- v pravidle ZP 2.6. bylo upraveno použití bot do vody dle vlastního zvážení a přibyl zákaz používání bot nad kotník.
- v bodu pravidel ZP 5.3. přibylo omezení pro intervalové starty, které se provádí v intervalech minimálně jedné minuty.
- v soutěžním řádu je upravena povinnost vedoucího družstva - trenéra (14.2.), který odpovídá za technickou a fyzickou způsobilost svých závodníků, nikoli za způsobilost zdravotní.

V diskusi se mluvilo rovněž o uplatňování nové vyhlášky o zdravotních prohlídkách sportovců. Závěry diskuse a doporučení pořadatelům soutěží ZP budou shrnuty v samostatném článku.

Přijaté změny jsou součástí nových Pravidel a Soutěžního řádu zimního plavání a jsou platné již pro nastávající sezónu 2014 / 2015. Aktualizované znění naleznete v dokumentech stejně jako Usnesení valné hromady DZP.

30.9.2014 Michal Moravec, místopředseda sekce DZP pro ZP


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 30.9.2014
Number of Views: 2367


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);