Detail článku

Na Rumchalpě budeme bilancovat sezónuBezprostředně po zavedení letního času se zimní plavci opět rozloučí se zimní sezónou. Díky neočekávané aktivitě novopackých rybářů se tak stane v nádherném přírodním amfiteátru lomu Rumchalpa. Ten jde vypustit pouze s použitím dynamitu. Nic takového ale nebude v sobotu na pořadu dne.

Rozdělovat se tentokrát bude o něco více pohárů, než bývalo obvyklé. Prvním dekorovaným bude s pětitýdenním odstupem Leszek Naziemiec (na snímku v záhlaví). Od oddílového kolegy Zdeňka Tlamichy převezme (zapomenutý) pohár za mistrovskou výhru v prsařském závodě v kategorii 40 – 49 roků.

Teprve v sobotu bylo rozhodnuto o „skokanovi roku“. Tohoto plavce prý opět obstará tradiční dodavatel „nováčků a skokanů“. „Nováčkem roku“ se pak stane poměrně překvapivě zástupce oddílu, který získal v letošním roce opět po delším čase zlatou medaili z mistrovského závodu. V této sezóně si tak připíše další cenný úspěch.

Pro připomenutí je třeba ještě uvést, podle jakých pravidel se oba poháry budou již posedmé přidělovat. Nováčkem roku je plavec, kterého jsme na začátku sezón ještě neznali a neměl tím pádem z předchozí sezóny žádný bodový záznam. Pak už stačí jen maličkost – největší bodový zisk ze všech nováčků. U skokana roku je vítěz dán největším rozdílem mezi všemi získanými body z právě uplynulé a minulé sezóny.

Jedinou výjimkou je zisk nejvyšší trofeje, zisku poháru za absolutní pořadí. Pokud je někdo vítězem celého ročníku, ztrácí nárok na trofeje pro nováčka či skokana. Toto pravidlo bylo v minulosti zatím uplatněno pouze jednou. V sezóně 2011/12 získala pohár za absolutní vítězství Eliška Novotná. Sama sebe tak připravila o pohár pro nejlepšího nováčka. Ten tehdy putoval díky Ivetě Novákové do Pardubic.

Největší změna nás pak čeká v poháru pro absolutního vítěze. Po rozdělení kategorií na mužskou a ženskou se premiérově budou přidělovat dvě rovnocenné trofeje. Díky pomoci od renomované dřevozpracující firmy (majitelem je pochopitelně zimní plavec) se jedná o dva jedinečné kusy na trhu se sportovními trofejemi. Kapacita podstavců umožňuje dekorovat vítěze obou kategorií těmito poháry až do roku 2038. Úplně nakonec se pak v sobotu bude přidělovat pohár pro nejúspěšnější oddíl.

Josef Pláteník


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 1.4.2014
Number of Views: 3147


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);