Detail článku

Soutěž nezačíná startemJe neděle a většina fandí olympionikům, ale my ne. Týden před soutěží se chystáme na čištění toku řeky Moravy. Tentokrát je to ocelová konstrukce billboardu, která brání proplavání nejdelší trati 750m. Po vytažení je vidět pěkný kus železa do sběru. Máme to za sebou; proplavávám řeku, celou dobu vidím dno, no není moc vody ale delší ruky než já asi nemá nikdo a zvládl jsem to bez problémů.

 

Ráno  vaříme čaj, ostatní věci jsou už od večera v autech. Hurá k Bristolu; vše klape, jen personál  po diskotéce zaspal, aby to nebylo tak jednoduché. Konečně se prezentace rozběhla a já si uvědomuju, že Zdenka vlastně slaví. Je to 30 let co  začala zapisovat prvního plavce,  který k nám dorazil na soutěž. Inu jsou sportovní výkony, které nejsou vždy viditelné.

Jako vždy bezva atmosféra, 123 plavců ze 16 oddílů. Voda má + 5°C. Nejmladší  je Danielka z Prostějova,  je spokojená  jako všichni,  kteří  plavou, i když není  bílá zimní atmosféra.

 

 

Je to vždy úleva, když sedíme po soutěži a hodnotíme. Velká účast, ale jeden plavec z Prahy se odmítl zaregistrovat (asi v oddíle nemají trenéra) a čyři plavci utekli z restaurace bez zaplacení (asi sociální případy). Ale přesto se těším na příští ročník.   Miloš

fotografie doplnil JirkaK (na startu 500m, na startu 100m s druhým nejmaldším plavcem Martinem, nejmladší Daniela s tetou Danou před kamerou,  nesoutěžící ač registrovaná Magda v cíli)


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 1.3.2014
Number of Views: 2717


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);