Detail článku

Zámecký okruh První soutěž v této sezóně, která probíhala v mrazech (přes den -4°C, v noci i hodně pod -10°C) a opravdu silně ledové vodě (1,5°C), se konala až poslední sobotu v lednu. Na zámecký okruh do Chocně přijelo skoro šedesát otužilců z deseti českých oddílů. Všichni dohromady uplavali bezmála dvanáct ledových mil (skoro devatenáct kilometrů). Na fotografii v záhlaví záběr ze soutěže 500 metrů.
 

 

 

 

Plavalo se na vzdálenostech 100, 250 a 500 metrů. Největší zájem byl o střední trať 250 metrů, na kterou se přihlásilo 27 plavců. Podstatnou část trasy řeka skoro netekla, a podmínky pro získání výkonnostního stupně III tak byly hodně tvrdé. Na fotografiích plavci krátce po startu na trati 250 metrů.
 

 

 

 Fotografie z nástupu před plaváním, Rostislav Vítek na snímku vlevo

V Chocni jste mohli potkat i dva přemožitele kanálu La Manche. Prvním byl Rostislav Vítek ,který se již několika soutěží v zimním plavání zúčastnil. Tentokrát to byla jeho premiéra v ledové vodě. Budeme rádi, když bude jezdit častěji a ke svým světovým dálkoplaveckým úspěchům (LaManche 7:16 v roce 2009 - čtvrtý nejlepší čas na světě, olympionik z Pekingu, opakovaný vítěz 36km závodu Capri / Neapol) začne přidávat výhry v zimním plavání. Druhým byl hlavní rozhodčí Luděk Coufal z TJ Haná, který z Anglie do Francie plaval v srpnu 2011.
 

 

 

Fotografie ze závěru plavání na trati 500 metrů.


Diváci se do Chocně sjeli z širokého okolí a velmi živě z břehu plavce povzbuzovali. I proto se sem otužilci rádi vracejí.

pro zimni-plavani.info napsal text a fotografie doplnil JK


 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 6.2.2014
Number of Views: 2597


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);