Detail článku

Setkání otužilců na Metuji 11. ledna 2014Setkání otužilců na Metuji se letošním ročníkem přesunulo na malebné místo nad splavem v Bělovsi, kousek od prameníku kyselky Idy. A díky tomu se závodilo na stojaté vodě. Zázemí poskytla místní základní škola, pro komfort plavců byl postaven na místě startu převlékací stan.
Po velmi nepříznivém týdnu, kdy se teplota vody v Metuji skoro neodchýlila od  5°C, přišla naštěstí chladná páteční noc a teplota vody se nakonec ustálila na 3,8°C, vzduch byl na 3°C. Což přispělo k radosti některých plavců, kteří měli možnost vyplavat si vyšší výkonnostní stupeň.

Krátce po 13 hodině byl závod zahájen krátkým přivítáním, závodníky přišel pozdravit starosta města Náchod Jan Birke. Břehy Metuje a nejbližší most obsadilo v tento okamžik několik stovek nadšených diváků, takže plavci měli co dělat, aby se davem prodrali na místo startu.

Celkový pohled na prostor soutěže s diváky a několika plavci

 

Na nejvíce očekávané trati 750 m, kde se zároveň soutěžilo o Pohár starosty města Náchoda, startovalo ve třech rozplavbách 57 závodníků. První rozplavba byla tradičně silně obsazena a otočky na bójích byly velmi těsné. Nejvyšší mety s časem 11:22 dosáhl Roman Křupka z Plaveckého klubu Zábřeh a stal se tak celkovým vítězem této soutěže. V kategorii žen dosáhla vítězství s časem 12:57 Tereza Reichová z I. PKO Praha.


V první rozplavbě závodu na 750 m vystartoval také borec Zdeněk Tlamicha z I. PKO Praha, který se rozhodl jako druhý Čech pokořit tzv. ledovou míli, po doplavání závodní tratě pokračoval v ledové vodě dál, odplaval celkem 8 okruhů v celkové délce 2000 m v čase 42:15.

Zdeněk Tlamicha bezprostředně po uplavání 2km v ledové vodě, čas 42:15 min:s

 

Na trati 500 m se sešlo celkem 21 plavců a závod s přehledem vyhrála pardubická raketa Renata Nováková (SC PAP) s časem 6:40, mezi muži dosáhl vítězství Jan Bendl z klubu I. PKO Praha. Na startu trati 250 m se potkalo 16 plavců, vítězi se stali Marie Štanglová v ženské kategorii a Michal Štengl v mužské kategorii, oba z klubu  I. PKO Praha.

Vyhlášení výsledků 750m muži

 

Mimosoutěžní trať na 100 m opanovali  - mimo pěti plavců z Čech - otužilečtí přátelé z Polska. Morsy z Kudowy (Mroži z Kudovy) měli možnost vyzkoušet si otužování po česku s plaváním na otevřené vodě a také bez ledu (led se u polských otužilců obvykle sype do bazénku, aby byla voda chladnější).

Morsy z Kudowy s otužilci z Wroclavi

 

V Náchodě panovala příjemná divácká i plavecká atmosféra, chvílemi dokonce vysvitlo slunce, a přestože byla voda lehce ostřejší, bylo to takové skoro jarní plavání.

Vyhlášení výsledků ženy, 750m

text i fotografie připravila Andrea Matyášová, webmaster stránek oddílu Výtahy Náchod (na posledním obrázku úplně vpravo)


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 18.1.2014
Number of Views: 3655


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);