Detail článku

150 let Alfreda NikodémaZakladatel otužileckého plavání v Československu Alfred Nikodém se narodil 25. března 1864. Bez této legendy by otužování vypadalo jinak a nejspíš by nebylo na tak vysoké úrovni. Proto Česká otužilecká unie u příležitosti 150 let od jeho narození pořádá otužileckou a vzpomínkovou akci "150 let Alfreda Nikodéma".

Mimo otužileckého plavání budou součástí akce i dvě výstavky. První ukáže kopie historických dokumentů a předmětů, druhá vtipy s tématikou otužování. Účastníci si mimo diplomu mohou odnést i poštovní známku s vyobrazením Alfreda Nikodéma (prvních sto přihlášených ji dostane zdarma, ostatní v případě zaplacení 30 Kč).

Datum konání akce 23. března 2014 je zvoleno jako nejbližší volný den předcházející 25. březnu. Pořadatelé se budou těšit na všechny, kdo mají rádi otužování a chtějí si aktivně připomenout Alfreda Nikodéma.

Několik vylosovaných otužilců dostane volné vstupenky do polária. Kratší délky tratí 100 a 500 metrů jsou zvoleny proto, aby si jubileum mohlo připomenout co nejvíc plavců a aby se mohli zúčastnit i ti, kteří den předem budou startovat v Opavě na předposlední soutěži Českého poháru zimního plavání v sezóně 2013/14.

Více informací o propagačních akcích naleznete v Kalendáři v propozicích Akcí mimo soutěž - k této akci k datu 23.3.2014 v Praze Braníku.

 

---

Video z akce, doplněno 25. března 2014:

 


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 10.1.2014
Number of Views: 3404


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);