Detail článku

Napříč Chocní - PelinyPeliny jsou přírodní rezervace, v níž se mimo jiné vyskytuje několik druhů teplomilných rostlin. Slovo Peliny zní to tak měkce, v abecedě následují hřejivé pelíšky ... a přesto se zde v sobotu 7. prosince 2013 konala  velmi tvrdá otužilecká akce. Profukoval silný chladný vítr, chvílemi chumelilo. Voda v hloubce 40 cm (předepsané pro její měření) měla teplotu 2.3°C, ale při povrchu byla podstatně ledovější. Soutěžní tratě půl a třičtvrtě kilometru se plavaly na otočku, proti proudu a zpět.

Přesto se našlo skoro devadesát plavců, kteří se sjeli do Chocně z celé republiky i ze zahraničí. Třicet sedm jich soutěžilo na nejdelší trati 750 metrů. Zvítězili Iveta Nováková (Pardubice) v čase 11:47 a Jakub Valníček (I.PKO) za 13:32. Na opačném konci plaveckého pole čtyři plavci (dva z Brna, po jednom z Prahy a Hradce) nesplnili časový limit.

Lenka Štěrbová před plaváním / ve sněhové vánici

 

 

Necelá dvacítka otužilců se utkala na trati 500 metrů. Zvítězil Radomír Kučera (Fides Brno, 8:25), z žen byla nejrychlejší Lenka Štěrbová (SC Pardubice, 6:20). Soutěž žen byla silně obsazená a vyrovnaná, druhé místo obsadila Magda Okurková (Fides Brno, 6:27) a na bronzové příčce skončila dorostenka Renata Nováková (SC Pardubice, 6:28)

Plavci na nástupu / Čert plavající s dalším soutěžícím v ledové vodě

 

 

Jak bývá na této akci zvykem, přijel z Pekla také skoro opravdový čert Bertík. Soutěžil na půlkilometrové trati. Krátce před vánočními svátky jsme se sešli v dobré náladě a pohodě, která tentokrát všem vydržela i na vzkazovníku po návratu domů.

úvodní fotografie z wikipedie, ostatní foto i text Jiří Kuřina

 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 25.12.2013
Number of Views: 3190


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);