Detail článku

Jičínský knížepán 2013V Jičíně jsme si na zimní plavání opět objednali krásné slunné počasí. Posezení před startem i občerstvení po závodě, to vše probíhalo venku na sluníčku. Někteří závodníci přijeli v triku a kraťasech a nebyla to tentokrát nějaká exhibice, ale naopak oděv vcelku přiměřený krásnému počasí. Nejen počasí, ale i vše ostatní probíhalo zcela hladce a bez komplikací, takže se nám časový program zrychlil a nakonec jsme vše zvládli s 15-ti minutovým předstihem. Bohužel na to doplatil jeden pražský otužilec, který zmeškal start druhé rozplavby na 1000 m. Ale ukázal, že není žádná bábovka, i se zpožděným startem skočil do vody a plaval za ostatními. 

 

start soutěže na 250m / lékař závodu s jedním z plavců po doplavání
 

 

Lékař závodu MUDr. Leoš Heger byl naštěstí bez práce. Reklamace výsledků rovněž žádné nebyly. Asi pomohlo, že Karavana otužilců nasadila rovnou dva hlavní rozhodčí Zdeňka Augustu a Petra Kracíka.

 

závodníci na trati / tři nejrychlejší na 1km (Petr Tomášek, Aneta Lokajová a Roman Křupka)
 

 

 

Pro pořádající oddíl Karavanu otužilců Nová Paka to byly vůbec celkem povedené závody. Po více než 10 letech se do studené vody při závodě vrátil jeden ze zakladatelů zimního plavání v Nové Pace Zdeněk Sucharda a hned z toho bylo druhé místo na trati 750 m. Dalším navrátilcem po mnoha letech byl Radek Pařízek, který si troufnul rovnou na 1000 m a také on plaval krásně. Nejlepším packým plavcem byl Ruda Cogan na 5. místě, za což obdržel jako cenu WC štětku, kterou si tolik přál.

 

pro zimni-plavani.info napsal Václav Pačesný, fotografie Pavel Horák a Jirka Kuřina


Written By: Administrator Account
Date Posted: 23.10.2013
Number of Views: 3393


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);