Detail článku

Valná hromada DZP schválila změny v soutěžním řádu ZPV neděli 15. září 2013 se konala valná hromada Sekce dálkového a zimního plavání (DZP) Českého svazu plaveckých sportů (ČSPS) v Brandýse nad Labem.

Kromě zprávy o činnosti, dění za uplynulé období a volby delegátů na konferenci ČSPS, byly na schůzi podle programu projednány i návrhy změn v soutěžním řádu zimního plavání.

28.9. vystaven nový soutěžní řád (viz Dokumenty)

Zprávu o činnosti přednesl delegátům předseda sekce Mgr. Zdeněk Tobiáš. Zhodnotil kladně výsledky českých pohárových soutěží v dálkovém a zimním plavání, rovněž velký posun v zajištění bezpečnosti závodů DP, roněž defibrilátor při závodech DP i ZP a pozitivni důsledky nového bodování ZP. Zpráva obsahovala informace o činnosti Sportovního centra mládeže (SCM) pro DP, výsledky české reprezentace v seniorské i juniorské kategorii a zprávu o hospodaření sekce DZP. Mezi úspěchy uvedl i letošní překonání Kanálu La Manche plavkyní Univerzity Brno Anetou Lokajovou, loňskou vítězkou Českého poháru v zimním plavání.

Dále následovalo jednání o změnách v soutěžních řádech DZP. Z navrhovaných změn v zimním plavání byly přijaty následující změny:
- dochází k rozšíření povinností pořádajícího oddílu (SŘ14.4) -před zahájením soutěže jmenovat jury ve složení zástupce pořadatele, delegát soutěže a zástupce zúčastněných oddílů, přičemž se v jury nemohou sejít dva zástupci jednoho klubu / oddílu.
- zásadní novinkou v bodování je změna (SŘ18.1), kdy soutěž mužů a žen se boduje samostatně.
- po loňských zkušenostech s novým bodováním "od shora" je mírně upravena bodovací tabulka (SŘ18.3) a zaveden větší bodový odstup pro prvních šest závodníků na nejdelší trati.

Přijaté změny budou součástí nového Soutěžního řádu zimního plavání a jsou platné již pro letošní sezónu 2013 / 2014. V nejbližších dnech bude soutěžní řád aktualizován a naleznete jej v dokumentech na těchto stránkách. Usnesení valné hromady DZP najdete rovněž v dokumentech.

21.9.2013 Michal Moravec, místopředseda sekce DZP pro ZP


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 21.9.2013
Number of Views: 3341


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);