Detail článku

Výsledky Českého poháru v zimním plaváníZimní otužilecká sezóna 2012 - 2013 je za námi. Poslední závod v Nové Pace uzavřel seriál soutěží Českého poháru v zimním plavání (ČP ZP). Dovolte mi poblahopřát všem vítězům a oceněným ve všech věkových kategoriích jednotlivců i v soutěži klubů.

Velké poděkování patří všem pořadatelům za přípravu závodů. Většina soutěží překonávala své letité rekordy v počtu přihlášených účastníků. Vysokou kvalitu zabezpečení soutěží se podařilo udržet nebo dokonce zlepšit.

Počet plavců, kteří se objevili ve výsledkových listinách, podruhé ve dvou posledních sezónách za sebou přesáhl pěti set a dosáhl rekordního počtu 580 plavců. 24 soutěží za zimu přineslo opět i vyšší sportovní kvalitu. Zimní plavání se stále více prolíná účastí dálkových i bazénových plavců. K rekordnímu počtu startů přispěla i větší sportovní rivalita mezi soutěžícími kluby.

V uplynulé sezóně došlo k zásadní změně. Byl poprvé aplikován nový způsob bodování ČP ZP, který se podle předpokladů i osvědčil. Před změnou v bodování se stávaly případy, kdy pro nejlepší plavce bylo za určitých podmínek paradoxně výhodnější startovat na kratší trati. Přijatou změnou v hodnocení se podařilo toto slabé místo odstanit, což motivovalo plavce absolvovat ty nejdelší tratě za nejtvrdších zimních podmínek.

Celkové výsledky jsou k nahlédnutí či stažení v archivu výsledků.

Jménem výboru sekce Dálkového a zimního plavání děkuji všem zimním plavcům za Vaše předvedené výkony. Přeji Vám krásné léto a pohodu při letních aktivitách kolem vody a ve vodě. Nejen všem zimním plavcům a otužilcům, ale také novým příznivcům tohoto sportu přeji do další otužilecké sezóny, aby nabrali dostatek sil a posílili základnu tohoto výjimečného plaveckého odvětví.

Zimní vodě zdar !   Michal Moravec


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 23.4.2013
Number of Views: 5370


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);