Detail článku

Velikonoční plavání v ČehovicíchJiž po osmé uspořádal na vodní hladině Čehovického rybníka oddíl dálkového a zimního plavání TJ Haná Prostějov závod, který je součástí Českého poháru v zimním plavání. 30. března 2013 se už všichni plavci i organizátoři těšili na teplejší vodu. Bohužel si museli ještě chvíli počkat. Počasí bylo letos na jaře trochu chladnější. Na osm desítek plavců z Čech, Slovenska a Polska přijelo změřit své síly do 2,5°C chladné vody. Velikou spokojenost s počasím vyslovil ředitel závodu Michal Mucha a dodal s úsměvem: „Vypadá to, jako by někdo nad námi držel ochrannou ruku, protože bylo polojasno, nefoukalo a venku bylo velmi příjemně.“ 

Závodu se zúčastnilo 20 žen a je potřeba říci, že právě ženy na tratích vévodily. Nejdelší trať 1 km vyhrál Petr Tomášek (Praha), stříbrnou příčku obsadila Aneta Lokajová (Brno) a pro bronzovou medaili si doplavala Iveta Nováková (Pardubice). I následující dvě místa obsadily ženy. Trať na 750 m vyhrála přemožitelka kanálu La-Manche a členka pořádajícícho oddílu Dana Zbořilová (Prostějov). 500m trať vyhrála opět žena, a to nadějná plavkyně Renata Nováková (Pardubice).

Nejstarší účastnicí závodu byla Blanka Vyskočilová (1939), pro kterou to byl v letošní zimní plavecké sezóně již patnáctý závod. Nejmladším účastníkem byl David Sebera z I. PKO Praha, který má v rodném listě ročník narození 1998.

Hanáci uspořádali v této sezóně 3 závody, a proto se rozhodl v rámci ČP v zimním plavání motivovat ty, kteří se zúčastnili všech tří závodů a byli nejúspěšnější. „Vyhlásili jsme soutěž Hanácká triáda a nejlepší plavce jsme odměnili po hanácku,“ dodal s úsměvem další přemožitel kanálu La-Manche, předseda pořádajícího oddílu a hlavní rozhodčí závodu v jedné osobě, Luděk Coufal. Tuto triádu vyhrála naprosto suverénně pardubická plavkyně Iveta Nováková (SCPAP), druhé místo obsadil Radomír Suchopa a pro bronz si doplaval Jakub Hašek, oba z oddílu FIDES Brno. „Zároveň jsme vylosovali z celkového počtu účastníků triády 3 plavce, kteří obdrželi od nás různé pochutiny,“ doplnil jeho slova organizační manažer oddílu Michal Mucha.

Výbornou atmosféru a úspěšnost závodu dotvořila nejen dobrá organizace závodu, ale i vynikající guláš a makrely, které si všichni pochvalovali při vyhlašování výsledků. Poděkování patří nejen organizátorům, ale i Statutárnímu městu Prostějov za finanční podporu.

Michal Mucha


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 3.4.2013
Number of Views: 3855


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);