Detail článku

41. ročník soutěže otužilců na Labi v Hradci KrálovéXII. ročník Memoriálu Františka Kašparovského

Vydařený Hradec

Prvního prosince zavítali zimní plavci do Hradce Králové. V příjemném a slunečném podzimním počasí si plavci mohli letos naposledy užít vodu přes pět stupňů.
 

Na vzorně připraveném Eliščině nábřeží nejprve mohlo 154 zimních kolegů popřát úřadující držitelce Českého poháru Elišce Novotné ke dvacátým narozeninám. A pak se hned šlo závodit. Na kilometrové trati se ve velmi mírném proudu plavalo na dvou pětisetmetrových okruzích. Pochopení pro sportovní ambice jubilantky neprojevil letos suverénní Petr Tomášek, Elišku odsunul na druhé místo, třetí pak doplavala „dle protokolu posledních několika týdnů“ Aneta Lokajová.


Na 750 metrové trati se prosadila pardubická Iveta Nováková před zkušenými matadory Jaromírem Švestkou a Petrem Švorčíkem. „Pětikilo“ ovládla stejně suverénně Ivetina mladší sestra Renata, která se v dorosteneckém věku na této trati letos očividně nudí při marném hledání soupeře.


Mnozí účastníci ocenili nový model soutěže s dřívějším začátkem a zahájením nejdelšími tratěmi. Velmi dobré počasí nabídlo pro všechny soutěžící rovnocenné přírodní podmínky. V těsné blízkosti cíle se po celou dobu nudila posádka sanitního vozu. Několik hradeckých sokolů neúnavně pendlovalo na kanoích a společně s hasiči na motorovém člunu vzorně zabezpečovalo celou trať.


Historicky nejvydařenějšímu hradeckému podniku tak byla jedinou vadou na kráse pouze pomalá obsluha v restauraci. Podle vyjádření Jirky Kuřiny zřejmě čeká příští rok plavce kratší procházka po Hradci do nějaké „kompetentnější“ restaurace, případně se dočkáme zajištění občerstvení cateringovým způsobem.

Maximální počet pěti hvězdiček i tak udělil hradečákům

Martin Dubina 


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 17.12.2012
Number of Views: 4190


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);