Detail článku

Zimní plavci se po dvou letech vrátili opět na FojtkuDruhou listopadovou sobotu si dali zimní plavci z celé České republiky dostaveníčko v malebném prostředí fojtecké přehrady. Plavalo se zde již pojedenácté, letos však po dvouleté pauze zaviněné loňským opravami.

Ty si před rokem vyžádaly snížení hladiny a soutěž tak nebylo možné uskutečnit.
Mezi 93 účastníky nechybělo několik přemožitelů kanálu La Manche. Na úplném začátku sezóny se soutěže snaží nevynechat většina favoritů. Mírně oslabení šli do boje díky absencím Jana Váněho a Lenky Pacákové domácí plavci. Nepřítomnost opor je v konečném důsledku stála ztrátu hlavní trofeje soutěže – Poháru starosty. Ten se vůbec poprvé stěhuje do Prahy. V premiérovém ročníku v roce 2001 uspěli plavci z Nové Paky, v dalších ročnících zůstával pohár v držení pořádajícího oddílu Fides Brno.
V hlavní závodě na jeden kilometr se v konkurenci 22 plavců podle očekávání prosadil pražský plavec Petr Tomášek, těsně před dvojicí brněnských děvčat, Anetou Lokajovou z Univerzity a Eliškou Novotnou z Fidesu Brno. Nejkratší stometrovou trať pak úspěšně absolvoval pan Jaroslav Brustmann, v 85 letech nejstarší účastník soutěže.
Pražský oddíl I.PKO měl ve startovním poli 29 plavců, domácí pak jen 25. „Je to pochopitelné“, vysvětlil nám ředitel soutěže a současně hrázný Jiří Valeš. Většina členů našho oddílu to má z Brna či ze Slavkova u Brna na Fojtku třikrát dál než je to z Prahy.
V celkovém hodnocení oddílu ale méně početný oddíl Fides nakonec vyválčil malý bodový zisk a upevnil tak celkové pořadí v pohárové soutěži oddílů po pěti závodech.

Martin Dubina


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 26.11.2012
Number of Views: 4024


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);