Detail článku

Pávov 2012, 3. ročník soutěže v zimním plaváníTěsně před příchodem zimy se v sobotu 27. října plavala další soutěž Českého poháru, tentokrát na Pávovském rybníku na okraji Jihlavy. Bylo zataženo, poprchávalo a u rybníka docela profukovalo. Teplota vody byla před soutěží měřena několika různými teploměry a ve všech případech s výsledkem přes 8°C. Vzduch byl o čtyři stupně chladnější. Skoro stodvacet plavců bojovalo v chladné vodě o originální medaile, které vypadaly jako z ledu.

 Jelikož byla voda teplejší než 8°C, byl podle nových pravidel časový limit pro absolvování závodu půl hodiny pro dospělé a čtvrt hodiny pro dorostence. Bez ohledu na vyplavané třídy si každý mohl vybrat trať podle chuti – dospělí až 1 km, dorostenci poloviční. Čtyřicet osm plavců soutěžilo na nejdelší trati, vyhrál Petr Tomášek (Praha, 14:07 min:s) před Anetou Lokajovou (14:24 min:s) a Eliškou Novotnou (14:35 min:s).

Na třičtvrtě kilometr dlouhou trať vyplavalo 25 otužilců. Pro většinu z nich bylo tempo, jakým se plavalo na kilometrové trati, naprosto nepředstavitelné. Průměrný dosažený čas v závodě na 750m byl 23:45.2 min:s. Zvítězil David Kučera (Brno, 19:17 min:s), druhý byl domácí Lukáš Kalina v čase 20:30 min:s a třetí Jiří Pospíšil (Brno, 20:36 min:s). Třináct, tj. více než polovina účastníků na této trati byla z jednoho brněnského oddílu.

Pro dorostence byl hlavní – nejdelší soutěží závod na půl kilometru.  Zúčastnilo se jej 16 plavců, mezi nimi 3 dorostenci. Renata Nováková z Pardubic byla absolutním i dorosteneckým vítězem v čase 9:08 min:s. Přibližně čtyři minuty po ní do cíle doplaval druhý Radek Sedlák (Pardubice) a domácí Martin Soukup.

Závod na 250m plavalo 22 soutěžících. Zvítězil Jan Štábl (Brno) v čase 3:13 min:s; podle vlastních slov musel plavat rychle, protože déle by v takto chladné vodě nevydržel. Po více než dvou minutách po něm do cíle dorazili druhý Jan Bártík a třetí Zdeněk Mikoláš (oba z Třebíče). Pouze na nejkratší trati 100m se neplavalo na čas. Zdolalo ji celkem 6 plavců.

Než jsem se stihli ohřát v motorestu u krbu a rozloučit se, začalo docela hustě sněžit. Večer Vysočinu pokrývalo přes 10 cm sněhu.


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 18.11.2012
Number of Views: 3190


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);