Detail článku

Slavkovští plavci ukončili oficiální část sezónyPrvní prověrka nového bodování je za námi
V neděli 27. května zahajovala na koupališti ve Slavkově u Brna návštěvnická sezóna. Štafeta domácích plavců tehdy zaplavala v teplotně velmi autentických podmínkách pomyslný La Manche za 14 hodin a 22 minut.

A přesně za 146 dnů pak oficiální plavecká sezóna ve Slavkově skončila. Při soutěži českého poháru šlo nejen o body do celkového hodnocení Českého poháru v zimním plavání, ale i o dobrou výchozí pozici pro neoficiální duatlonové mistrovství. Jeho prsařská část však na plavce čeká až téměř měsíc před koncem sezóny.

Chladné počasí posledního týdne zredukovalo teplotu na hodnotu těsně nad 12°C. Ve slunečném počasí se v deseti rozplavbách představila téměř stovka plavců.
Pozvolnou fůzi mezi dálkovým a zimním plaváním se tato soutěž měla stát před několika lety. V zamýšleném projektu se uvažovalo o tom, že by se „Slavkov“ počítal do hodnocení obou pohárových soutěží. Určité napětí v probíhající soutěži oddílů to tehdy neumožnilo. Přesto si do Slavkova nachází stále častěji cestu větší počet nejen dálkových, ale i bazénových plavců. Po třech letech se do Slavkova vrátil český rekordman na La Manchi Rosťa Vítek. Loňské prvenství přijel a úspěšně obhájil Honza Pošmourný a k premiérové účasti se nechal zlákat trojnásobný olympionik a medailista bazénové „Evropy“ Květoslav Svoboda. Tato trojice se také obsadila pomyslné medailové pozice sobotní soutěže. Čas Honzy Pošmourného na trati 750 metrů se letos zastavil na rekordní hodnotě 8:11,1 minuty. Našemu reprezentantovi v dálkovém plavání další starty jistě znemožní bazénová příprava a eventuální starty v zajímavějších lokalitách. Kromě naší absolutní špičky se na startu objevila řada nových plavců kteří tyto překážky nemají a mohli by se v budoucnu v této extrémní formě plaveckých sportů výrazněji prosadit.

Pozornost byla upřena na pokračující souboj loňských hlavních rivalů v souboji o absolutního vítěze. V tom zastínil Petr Tomášek z I.PKO domácí Elišku Novotnou. Dopravní potíže nepustily na start výpravu přerovských plavců, soutěžím svých dětských svěřenců před vlastní seberealizací dali nesobecky přednost plavci z loňského bronzového oddílu PK Zábřeh.
Soutěž Českého poháru pokračuje již tuto sobotu v Jičíně, Další akce v letošním kalendářním roce čekají na ty nejpilnější v Jihlavě, Přerově, Liberci, Prostějově, Plzni, Hradci Králové, Chocni a Poštovné – Bernhardstahlu, aby se po jediném volném víkendu 22. a 23. prosince podívala ve středu 26. prosince na první z celkově tří pražských dostaveníček.


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 15.10.2012
Number of Views: 3830


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);