Detail článku

Valná hromada zasedala nedaleko Pardubic - schválila nová pravidla a soutěžní řád ZPV sobotu 8.září 2012 se sešla valná hromada zástupců Sekce dálkového a zimního plavání (DZP) Českého svazu plaveckých sportů (ČSPS). Schůze se koná pravidelně jednou do roka a letos byla svolána do Starých Čivic, malé obce nedaleko Mělic, kde po schůzi následovaly tradiční závody v dálkovém plavání.
Kromě obvyklého programu, ke kterému patřily zprávy o činnosti, dění za uplynulé období a volba delegátů na Konferenci ČSPS, se letos na schůzi projednávaly návrhy změn v pravidlech a soutěžních řádech jak dálkového, tak i zimního plavání.

Zprávu o činnosti přednesl delegátům předseda sekce Mgr. Zdeněk Tobiáš.  Kladně zhodnotil průběh a výsledky seriálů českých pohárových soutěží v dálkovém a zimním plavání. Zpráva dále obsahovala informaci o činnosti Sportovního centra mládeže (SCM), zaměřeného na dálkové plavání a výsledky českých dálkoplaveckých reprezentantů v seniorské a juniorské kategorii na mezinárodních závodech. Vrcholem letošní sezóny dálkového plavání byla úspěšná kvalifikace Jany Pechanové na olympiádu v Londýně a její krásné deváté místo v plaveckém závodě na 10 kilometrů.
Po zprávě o činnosti přišlo na řadu jednání o pravidlech a soutěžních řádech. Z navrhovaných změn v zimním plavání byly přijaty následující změny:
- změna pravidla ZP5.1. umožňuje delší pobyt ve vodě nad 8°C na maximálně 30 minut (dorostenci mají poloviční limit)
- je upravena textace pravidla ZP2.6. o plavecké ústroji a doplněno pravidlo ZP2.6.1. o specifikaci povolených plavek
- dochází ke zrušení omezení soutěžního řádu SŘ9.2. o přehlašování jen směrem dolů, tudíž bude možné přehlašování i na delší tratě
- je aktualizován text SŘ11.1. o zveřejnění startovní listiny MČR a zrušen odstavec SŘ 11.2. – protokol o startovní listině a drobná textová úprava původního SŘ11.3.
- je upravena formulace SŘ13.7. o zpracování a termínech výsledkové listiny
- dochází k odstranění nesouladu v rozsahu závodění dospělých a dorostu, tj. v SŘ17.3.1. druhé tabulce je povoleno plavcům "začátečníkům" s III.VS plavat maximálně 500 metrů
- zásadně je změněno celé bodování SŘ18., které je nově "bodováním od shora"; kompletně nová textace
- nový systém bodování je navíc doplněn o zvýhodnění účastníků MČR ZP v prsařském způsobu, kteří plavali "prsa".

Přijaté změny budou součástí nových Pravidel a Soutěžního řádu zimního plavání a budou platné již pro tuto sezónu 2012 / 2013. V nejbližších dnech budou oba materiály aktualizovány a naleznete je na těchto stránkách v záložce Dokumenty. 
 


Written By: Michal Moravec
Date Posted: 14.9.2012
Number of Views: 3535


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);