Detail článku

Vysvětlení incidentu z Nové PakyMilí sportovní přátelé,
dovolte mi, abych se vyjádřil k incidentu, který již popsal na vzkazovníku nick se jménem Myška.
Poslední soutěž letošního ročníku v Nové Pace jsme obeslali téměř čtyřiceti plavci. Soutěž měla pro nás mít rozuzlení v určení absolutního vítěze. Několik našich členů si mohlo ještě vylepšit svoji pozici ve  své věkové kategorii. Pořadateli jsem byl v týdnu před soutěží navíc jmenován do jury. 

Asi dva měsíce dopředu jsem byl dohodnutý s naším členem Alešem Pšeničku na úhradě jeho vůbec prvních  oddílových příspěvků. Za roky 2007 - 2010 jsme na úhradu jako oddíl již rezignovali. Chtěli jsme uhradit  700,- za roky 2011 a 2012. Do Nové Paky přijel  A. Pěnička společně se svojí přítelkyní a jejím synem. Ten se chtěl soutěže jako plavec rovněž zúčastnit. Nového plavce mně krátce A.P.představil. Za pár minut však končila prezence. Rozhodně jsem neměl v té době ani minimální časový prostor vysvětlovat něco novému chlapci a následně ani jeho mamince. Od ní jsem se hned asi ve druhé větě dozvěděl o určitém zdravotním omezení jejího syna. Neznalost zdravotního stavu tohoto nováčka vedla k mým  poznámkám  o nutnosti sportovních prohlídek a tím  debatu ukončit.

Tento „nový člen“ nemohl být přihlášen v žádném případě za nás ani za jiný klub, neboť neměl registraci plaveckého svazu. Požádal jsem tedy pana Pšeničku aby plavce registroval „mimo soutěž“, jinou možnost ani pravidla soutěžní řád neumožňují.   
V obnoveném rozhovoru o příspěvcích chtěl pan Pšenička dát příspěvky jen 600,-, protože už prý zaplatil 100,- za "toho nového". Řekl jsem, že je jedno za koho soukromě platí startovné či v hospodě. (a to je ta právě ta osudná věta, kterou paní Myška vztáhla na svého syna).
Celému rozhovoru byl přítomen náš člen a pokladník. Od něj jsem se až dnes dozvěděl, že mu pan Pšenička předal částku 600,-. Ve finále jsme tedy stejně za nového plavce zaplatili startovné my. 
V té době jsem již ale musel registrovat náš oddíl. To bylo vzhledem k neočekávanému poklesu teploty vody a následnému přehlašování časově náročnější, chtěl jsem dodržet termín ukončení prezentace. 
Pan Pšenička s námi plaval pět sezón.
Jeho angažováním a velmi subjektivním přístupem k plnění oddílových povinností  po tak dlouhou dobu jsme již projevili velkou dávku sociálního cítění. Mrzí mě, že nováčkovi či jeho mamince, kterou  A.P.zná jistě delší dobu, nevysvětlil fundamentální věci týkající se zimního plavání. A následně neeliminoval ani její reakci ve vzkazovníku. 

Mladému plavci přeji v dalším životě mnoho radosti z plavání v zimní vodě a přál bych si, aby jej tento počáteční incident a mé možná neobratné vyjadřování neodradilo od dalšího sportování. 

Celou záležitost jsem již nechtěl znovu otevírat.

Toto vysvětlení jsem napsal a nechal vystavit na webu na přání vrcholného představitele Českého plaveckého svazu, protože se k tématu vyjadřují lidé , aniž by byli zasvěceni do výše zmíněné  problematiky

Petr Mihola

Brno, 12.4.2012 
 


Written By: SuperUser Account
Date Posted: 12.4.2012
Number of Views: 1590


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);