Detail článku

Noví mistři ČR v zimním plaváníMistrovství Poháry - Mistrovství České republiky v zimním plavání 2011České republiky v zimním plavání

se plave v každé sezóně dvakrát. Poprvé na podzim prsařským způsobem – to bývá v poslední době pořádáno na venkovním 50m plaveckém bazénu ve Slavkově. Mistrovství volným způsobem se koná zpravidla v únoru na řece Svratce v Brně Bystrci pod přehradou. Vloni byla řeka v termínu jeho konání zamrzlá, a soutěž byla přesunuta na rybník v Čehovicích. Letos se soutěžilo v sobotu 12. února opět na obvyklém místě.

 

Podle předpovědi počasí jsem očekával, že bude zataženo, pravděpodobně s přeháňkami. Nevím, jak to Michal a pořádající oddíl Lokomotiva Brno zařídili, ale po nočním mrazíku bylo jasno, skoro bez mráčku, slunečno. Foukal chladný vítr (údajně 2. stupně dle Beauforta) – při samotném plavání příliš nevadil, ale na břehu zejména po doplavání moc příjemný nebyl. Teplota vody byla 1.8°C, vzduch okolo 6°C.


Celkem si přijelo zaplavat 114 soutěžících, z toho více než polovina (60) soutěžila v rámci Mistrovství České republiky. Pro ostatní to byla běžná akce Českého poháru v zimním plavání. Z největší dálky dorazil sympatický Belgičan Lucien Hankart, kterého jsme přibližně rok neviděli. Na všech tratích (100, 250, 500 a 750m) se plavcům měřily časy a hodnotilo pořadí. Rychlost toku řeky byla zanedbatelná.


Po slavnostním nástupu s hymnou plavali jako první na 100m po proudu dorostenci a dorostenky, v následující rozplavbě ženy kategorie masters D a ostatní, kteří se rozhodli pro nejkratší trať (celkem 14 plavců). Poté se již plavalo na otočku na okruhu, 125m po proudu a 125m zpátky. Podle délky trati jednou (250m, 26 plavců), dvakrát (500m, 35 plavců) nebo třikrát (750m, 39 plavců).


 

Všichni medailisté Mistrovství ČR jsou uvedeni v příloze, v jednotlivých kategoriích zvítězili:

 

 

Dušan Kalup

I. PKO

dorostenci

100m

 

Milan Štencl

PK Zábřeh

muži

750m

 

Vlastimil Zaoral st.

I. PKO

masters A

750m

 

Jaromír Švestka

Univ. Olomouc

masters B

750m

 

ing. Vít Frank

Fides Brno

masters C

500m

 

ing. Pavel Neumann

DS Frýdek Místek

masters D

250m

 

Gabriela Trebichavská

SK Náchod

dorostenky

100m

 

Aneta Lokajová

Kometa Brno

ženy

500m

 

Mgr. Lenka Pacáková

Fides Brno

masters A

500m

 

Sylva Kouřilová

Fides Brno

masters B

500m

 

ing. Vlasta Čudanová

Lokomotiva Brno

masters C

250m

 

Blanka Vyskočilová

Sokol Hradec Kr.

masters D

100m

 

Zázemí hned u řeky v restauraci Hvězda – u Pulců bylo tradičně příjemné. Po organizačně velmi dobře zvládnuté soutěži chtělo během několika desítek minut obědvat více než sto plavců – to byl pro obsluhu trochu problém; snad se ale nakonec všichni najedli.


Akce, která se letos konala po čtyřicáté, nese historický název "Brněnský kilometr otužilců, memoriál Antonína Nolla". Když už se na 1000m neplave soutěž, zajímalo mne, kolik absolvovali všichni účastníci dohromady. Vyšlo mi 54 kilometrů uplavaných v ledové, hodně vlezlé a kousavé vodě, jaká bývá snad jen pod Brněnskou přehradou.

 


poháry Mistrovství ČR v zimním plavání, volný způsob, Brno Bystrc 2011 Vlasta Čudanová - mistryně ČR v zimním plavání 2011
Svratka, Brno Bystrc, 11. 2. 2011, Brněnský kilometr otužilců stříbrní medailisté na MČR v zimním plavání, Vlastimil Zaoral ml. a Richard Haan, I. PKO Praha
mistryně ČR v zimním plavání 2011 - Aneta Lokajová a Gabriela Trebichavská medailisté mistrovství ČR v zimním plavání 2011 - Dušan Kalup a Vlastimil Zaoral st., I. PKO Praha

 


Written By: Jiri Kurina
Date Posted: 14.2.2011
Number of Views: 5043


Komentáře
Pro vložení komentáře musíte být přihlášeni.

Návrat
);